„Лудогорец“ превзе върха

„Лудогорец“ победи с 2:0 „Берое“ и оглави класирането в Първа лига. Шампионите вече имат точка повече от ЦСКА-София, който в събота направи 2:2 с „Етър“.

През първото полувреме „Лудогорец“ имаше превъзходство във владеенето на топката, въпреки умората у някои футболисти след историческата победа над Хофенхайм. След няколко положения пред вратата на гостите се стигна до 23-та минута, когато Марселиньо показа класа и наказа грешка в защитата на гостите. В 38-та минута Брун спаси шампионите, след като блестящо извади удар на Еуженио от ъгъла на наказателното поле.

След почивката „Лудогорец“ започна на сигурно и не допусна опасности пред Брун. В 76-та минута първо Пластун, а после и Анисе бяха близо до втори гол. Ударът на украинеца с глава бе избит от вратаря в корнер, а секунди по-късно Анисе стреля на сантиметри от дясната греда. В 86-та минута Натанаел изведе зад защитата Джоди Лукоки, който от трудна позиция изпрати топката в мрежата за 2:0.