„Верея“ излъга „Лудогорец“, втори мач не свирят дузпа за разграздчани

„Лудогорец“ направи подарък на ЦСКА-София като позволи на „Верея“ да го победи с 2:1 в мач от 18-я кръг на Първа лига и по този начин червените може да се доближат само на точка , ако победят „Септември“ в мач, който върви в момента.

Първото попадение вкара Исмаил Иса в 12-та минута. В 24-та Козмин Моци изравни, но в 83-та минута Керкар вкара за 2:1.
В третата минута Джоди Лукоки проби отдясно и центрира към Клаудио Кешерю. Нападателят засече от воле, но страничният стълб се оказа верен помощник на стража на домакините Колев.
В осмата минута „Лудогорец“ отново можеше да стигне до гол. Вандерсон намери Наталаел в каказателното поле, който с едно докосване му върна жеста. Крилото обаче пропусна от чиста позиция.
В 12-та минута домакините поведоха. Исмаил Иса откри за домакините след асистенция на Здравко Илиев.
В 14-та минута гредата спаси „Верея“, след удар с глава на Игор Пластун.
Десет минути след това Козмин Моци отбеляза за 1:1 с красиво воле.
В 58-та минута съдията не отсъди дузпа в полза на разграчани за нарушение срещу Кешерю.

В 83-та минута Керкар се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отбеляза за 2:1.

До края на мача „Лудогорец“ имаше две възможности да спечели една точка, но удари с глава на Игор Пластун и Козмин Моци бяха спасени от стража Колев.